Výzkum

Shaping the Future of Work: Four Foundational Truths

The work and lifestyle trends that have reached mass adoption years ahead of schedule have not only proven themselves to be better for business and workers, but also good for society and the environment.

září 07, 2021

There is now an urgency to return to the office and navigate what might be a long, complex and demanding future of work transformation journey.

To navigate the future of work, organizations will need to be agile to adapt to changing conditions throughout 2021 and beyond.

It is clear that few organizations will return to pre-pandemic ways of working, and while there is no one-size-fits-all answer to what the future of work will look like, these 4 foundational truths can help guide your organization regardless of its expectations of how often employees should be physically present.

Fill out this form to download report
 
 

Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkuste to znovu.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.

Let’s shape the future of work

Ideas, research and solutions to address the tough questions facing business leaders today.