Výzkum

Budoucnost flexibilních prostor ve světě zasaženém pandemií

Potřeba zavést účinnější portfoliové strategie a zvýšit mobilitu zaměstnanců vytváří poptávku po flexibilních pracovních prostorech

července 14, 2020

Trh s flexibilními pracovními prostory prošel v důsledku omezení souvisejících s pandemií COVID-19 významnými změnami. Trendy, které jsou základem dynamického rozvoje tohoto odvětví, paradoxně posílily a vyvolaly poptávku po těchto kancelářích ještě na dlouho po pandemii.

Zatímco se provozní modely budou vyvíjet směrem k řešení ze strany investorů, poptávka po vybavených kancelářích, flexibilitě pronájmu a řešení mobility na pracovišti budou i nadále růst. Zájem nájemců se posouvá směrem k hledání menších satelitních kanceláří, díky čemuž budou moci zkrátit dobu cestování svých zaměstnanců za prací. Současně se očekává, že možnost flexibility budou považovat za další výhodu nabízenou pronajímateli, což jim umožní přizpůsobit se flexibilnější strategii portfolia.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.

Potřebujete více informací?