Výzkum

Top 10 CRE Trends 2023

Thriving through uncertainty

ledna 25, 2023
Autor:
  • Richa Walia
  • Marie Puybaraud
  • Hannah Dwyer
  • James Taylor
  • Amber Schiada
Responding to changing business priorities

The global economic outlook is challenging, and organizations face a confluence of headwinds that are impacting growth, costs, supply chains, and the ability to plan. Businesses should consider reviewing their CRE strategy in light of the current operating environment.

In the 8th edition of the report, we identify the 10 key global CRE market trends and turning points to watch in 2023. We explore how firms can reinvent their corporate real estate strategies in response to ever-changing business priorities, a challenging operating landscape and a volatile economic environment.

Business success lies in staying ahead of the curve through thoughtful real estate management

Corporates will need to revisit their CRE strategies and invest in solutions that enable continuous adaptation to rapidly changing market dynamics. A careful balancing of effective cost management whilst not compromising on quality and workplace transformation will be crucial.

Chcete-li si stáhnout přehled, vyplňte tento formulář

Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkuste to znovu.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.